Tapety roślinne – do czego pasują?

Tapety roślinne - do czego pasują?

Wybór właściwej tapety ściennej do gościnnego pokoju lub salonu nie jest wcale tak prostą sprawą, jak może się wydawać. Bogactwo motywów i kolorów wśród współcześnie proponowanych tapet sprawia, że często mamy problem z podjęciem wyboru, nie mogąc zdecydować się na to, która z proponowanych opcji sprawdzi się najlepiej. Tapety roślinne są jednymi z najbardziej uniwersalnych produktów do dekoracji i aranżacji ścian. To właśnie efektowne, zaprojektowane w różnych skalach kwiaty oraz liście cieszą się największym powodzeniem. Przewyższają nim motywy geometryczne, kompozycje w pasy oraz powierzchnie z dodatkową fakturą.

salon z roślinami

Tapety roślinne świetnie odnajdą się w pokoju, gdzie przyjmujemy gości. Wiele zależy od ich kolorystyki. Pastelowe kwiaty czy drzewa z pewnością przypadną do gustu wszystkim seniorom, tak bardzo ceniącym to, by w ich zacisznym miejscu codziennego bytowania funkcjonowały stonowane barwy i łagodne kształty graficzne. Nie oznacza to wcale, że tapet o tematyce roślinnej nie uda się w pomysłowy sposób zaaranżować w pokojach typowo młodzieżowych czy studenckich.

Tapety roślinne

Dla tych, którzy kochają naturę!

Szereg rozwiązań dotyczących dekoracji ścian za pomocą motywów roślinnych pozwala na bogatą wszechstronność oraz eksperymentowanie. Nie jest powiedziane, że do wytapetowania całego wnętrza trzeba zastosować wyłącznie jedną tapetę. Można ze sobą łączyć poszczególne fragmenty tapet w kwiaty, drzewa i liście, co z pewnością da niesamowity efekt wizualny i sprawi, że wnętrze nabierze bardzo oryginalnego charakteru. Wśród tapet w motywy roślinne na szczególną uwagę zasługują rozwiązania w postaci graficznych aranżacji:

– liści tropikalnych palm

– białych brzóz na szarym tle

– kwiatów w stylu malowanej akwareli

– kaktusów w doniczkach

– kolorowych liści jesiennych

– kwitnących czereśni

– maków na ciemnym tle

– gęstych, powtarzających się kwiatowych zbiorów

– liści i kwiatów roślin egzotycznych

tapety w liscie

Kolorowe lub czarno – białe tapety w rośliny

Jeśli zastosujemy tapetę czarno – białą z motywem roślinnym oraz o dużym stopniu szarości, postarajmy się o to, aby pozostałe elementy wyposażenia miały o wiele bardziej zdecydowane i ciepłe kolory. Dzięki temu zbudujemy swoisty kontrast i przeciwstawne pod kątem barw szczegóły zaczną się wspaniale uzupełniać. Czarno – biały klimat ścian z dowolnie wybranym motywem roślinnym wniesie sporo elegancji do wnętrza, jeśli fotele czy kanapy w pomieszczeniu będą miały barwy intensywnych żółci, czerwieni czy też zieleni.

rośliny na ścianie

Tapety roślinne na tle kolorowych mebli

Zadbać można także o intensywną barwę mebli, niekoniecznie o odcieniu jasnej brzozy, czy miodowego dębu. Jeśli meble na tle czarno – białej tapety będą kolorowe – staną się bardziej zauważalne. Nie bójmy się zatem eksperymentów. Kolorowe motywy roślinne na ścianie będą z kolei świetnie funkcjonowały na zasadzie odwrotności. Tutaj poleca się dobrać bardziej stonowane meble, najlepiej jasne. Do kuchni idealnie nadają się tapety z jadalnymi motywami roślinnymi. Wśród propozycji producentów można ich znaleźć naprawdę mnóstwo (m. in. arbuzy, cytryny, winogrona, truskawki i wiele innych).

One Reply to “Tapety roślinne – do czego pasują?”

  1. Przepiękne pomieszczenia.

Dodaj komentarz