Wnętrza glamour, czyli elegancja i szyk

Styl glamour dla jednych jest zbytkiem, dla innych to najlepszy wybór na urządzenie eleganckiego i stylowego wnętrza. Jeśli marzysz o domu w stylu gwiazd Hollywood – to glamour jest dla Ciebie.

Glamour łączy to co pozornie nie do zestawienia

Wnętrza glamour to niesłabnący trend w branży dekoratorskiej – jest trochę magiczny, luksusowy, lubi blask i nietypowe połączenia pozornie niepasujących do siebie elementów. Nowoczesne meble połączone z barokowymi dodatkami, matowe faktury zestawione z błyszczącymi materiałami, fotel w stylu Ludwika XVI, a obok współczesna rzeźba – takie są wnętrza glamour.

 

 

Przestronny salon
Źródło: www.pinterest.com

 

 

Aranżacje wnętrz w stylu glamour często bazują na kontrastach. Dlatego we wnętrzu nie może zabraknąć minimalistycznych elementów np. lekkiego stolika kawowego zestawionego ze stylizowanym na zabytkowy, złoconym fotelem w dodatku obitym połyskującą tkaniną.

Skórzany fotel - wnętrza glamour
Źródło: www.dulux.pl

Kolorowy ptak

Kolory, które często kojarzą się ze stylem glamour to czernie, róże, fiolety a także barwy złota i srebra. Jednak duże natężenie mocnych, wyrazistych kolorów męczy i przytłacza domowników. Dlatego glamour łączy zdecydowane barwy z tymi stonowanymi. Czasem są dominującym kolorem, który stanowi tło dla efektownych kolorowych dodatków. Innym razem to one wyciszają wnętrze utrzymane w mocnych kolorach.

Łączenie barw - nowoczesna jadalnia
Źródło: www.pinterest.com

Nieodłączny blask

Styl glamour nie boi się wszechobecnego blasku, to jest jego kolejny znak rozpoznawczy. Błyszczące elementu znajdują się dosłownie wszędzie – od połyskujących materiałów po kryształowe żyrandole i srebrne dodatki, patterny, wazony i bibeloty.

Lustra i światła - wnętrza glamour
Źródło: www.pinterest.de

We wnętrzach w stylu glamour znajdziemy całe mnóstwo atłasowych lub cekinowych poduszek, błyszczące narzuty, zdobione lustra i ramki na zdjęcia. Również meble w stylu glamour się błyszczą. Są najczęściej robione na ‘wysoki połysk’, czasem również ze złotymi zdobieniami.

Meble - wnętrza glamour
Źródło: www.homesquare.pl

Glamour lubi luksus

W stylu glamour nie może zabraknąć odrobiny luksusu. Koniecznie w mieszkaniu muszą się znaleźć kryształowe żyrandole, srebrne sztućce, naczynia i wazony. Warto również dodać akcesoria zdobione błyszczącymi kamieniami. Nie muszą być to drogie świecidełka, nie o to chodzi w stylu glamour. Wystarczy, aby wprowadzały aurę przepychu i luksusu we wnętrzu, nawet nieco z przymrużeniem oka.

Wnętrza glamour z pewnością należą do tych mocno wyróżniających się. Nie można im zarzucić, że są nijakie. Zachwycają różnorodnością i blaskiem. Cenimy je przede wszystkim za możliwość miksowania różnych elementów ze sobą z ciekawym efektem. Dlatego jeśli zależy Ci na luksusowym, eleganckim i pełnym życia wnętrzu, to z całą pewnością jest to styl dla Ciebie.

 

Dodaj komentarz