Balkon w bloku 1

Balkon w bloku – moje pomysły i inspiracje

Nastał chyba najbardziej gorący maj w historii wszechświata. Piękna pogoda nastraja do nie siedzenia w domu. A jak nie w domu i nie zawsze na mieście to pozostaje jeszcze mój mały azyl, czyli balkon w bloku na najwyższym piętrze. A przez to, że najwyższy to i największy i z najładniejszym widokiem. Tak oto plusy ostatniego piętra.

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty

Z pomysłem na urządzenie balkonu nosiłam się od dawna, ale nie mam ręki do kwiatów i innych żywych stworzonek dlatego nigdy się nie podejmowałam tego zadania. Ale zachęcona przez pogodę i duży dostęp do sadzonek i roślin na pobliskim targu postanowiłam zorganizować coś na balkonie. Ale żeby nie było zbyt trudno zaczęłam od bluszczu i różnych pnączy, które może za niedługo wyjdą na barierkę lub specjalną do tego kratkę w rogu balkonu. Standardowo również zasadziłam surfinie w doniczkach na barierce. Te akurat dość szybko się przyjęły i ładnie rozkwitły.

Balkon w bloku  2

Zioła na balkonie

Jako wielki fan palet nie mogłam sobie również odmówić tego aby ozdabiały balkon w bloku. Jedna mała paleta postawiona w pion posłużyłam mi jako zielnik dla kilku małych roślinek, które często zrywam. Zbudowanie zielnika zajęło mi dosłanie kilka godzin, jest to bardzo proste a w internecie znajduje się mnóstwo filmików temu poświęconych. Jesienią mam zamiar zamienić zioła na wrzosy, gdyż ich widok na balkonie zapiera dech w piersiach.

Balkon w bloku

Balkon w bloku 4

 

Uroczy stoliczek i krzesełka

Czegoś do siedzenia i wypoczynku nie mogło zabraknąć na moim balkonie. Z racji tego że jest dość wąski padło na mały okrągły stoliczek i 2 krzesełka. W otoczeniu lampionów i przecudnych żarówek wyglądają jak rodem z greckiej kawiarenki. Żałuje że nie było miejsca na wygodną kanapę, ale taki wystrój miałby też swoje minusy w postaci ściągania poduszek w przypadku deszczu itp.

balkon w bloku 5

balkon w bloku 6

Fotel dla księżniczki 

Co prawda nie było miejsca na kanapę, ale postanowiła dodać na balkonie choć jeden wygodny mebel, na którym będę mogła czytać i się relaksować.  Padło na wygodny pleciony fotem. Być może kiedyś wymienię go na taki wiszący, który jeszcze boski, ale wyjątkowo drogi. Póki co cieszę się moim balkonem i piękną pogodą.

 

balkon w bloku 7