Indygo – intrygująca twarz niebieskiego

Z czym łączyć modne indygo

Hitem kolorystycznym ostatnich sezonów jest indygo – mocny odcień niebieskiego. Zdobył on uznanie nie tylko w aranżacjach wnętrz, ale także w świecie mody. To kolor dla odważnych – jesteś jednym z nich?

Indygo w towarzystwie innych kolorów

Indygo w palecie barw plasuje się pomiędzy ciemnym niebieskim a fioletem. Jest zimną barwą i kojarzy się ze szlachetnością, bogactwem i mocą. Aranżacje z jego udziałem uchodzą za nietuzinkowe i bardzo oryginalne. Nie każdy odważy się na jego użycie we własnym domu.

Z czym łączyć modne indygo
Źródło: www.czterykaty.pl

By uzyskać przytulniejszy efekt indygo często łączone jest z ciepłymi barwami np. z czerwonym, żółtym lub beżem. Z pomarańczowym będzie dobrze komponował się w stylu podróżniczym. Dobrze wygląda też z amarantem, fioletem i zielenią. Jeśli zależy Ci na szlachetnym połączeniu – zmieszaj indygo z bielą lub czernią.

Gdzie używać indygo?

Indygo we wnętrzach daje mocny i nasycony efekt. Jeśli marzy Ci się użycie tego koloru na większej powierzchni, to wybierz dobrze nasłonecznione pomieszczenie. W mniejszych wnętrzach indygo dobrze sprawdzi się np. we wnękach lub na fragmentach ściany.

1. Salon

W salonie indygo sprawdzi się na ścianie sąsiadującej np. z białą cegłą lub w formie tapety ściennej z ciekawym wzorem. Koniecznie zadbaj o dobre oświetlenie niebieskiej ściany – wybierz powierzchnię naprzeciw okna, zadbaj o odpowiednie lampy. W przeciwnym razie wnętrze wyda się przytłaczające.

Salon w kolorze indygo
Źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

Jeśli nie chcesz malować ścian w tym kolorze – dobrym punktem centralnym będzie kanapa lub narożnik w kolorze indygo. Dla uzyskania luksusowego efektu wybierz mebel o kształtach nawiązujących do Ludwika XVI. Warto też dodać kilka drobiazgów w tym intensywnym odcieniu – poduszki ze złotym obszyciem, zasłony lub dywan, wazon lub świece.

2. Sypialnia

Indygo w sypialni przyniesie ukojenie i relaks. Połącz go z jasnymi odcieniami szarości, beżu albo zdecyduj się na nieśmiertelną biel. Dobrze prezentował się będzie w towarzystwie jasnego lub ciemnego drewna. Dla uzyskania nietuzinkowego efektu – postaw na tapetę w tym kolorze u wezgłowia metalowego łóżka. Ściany możesz wykończyć stylową listwą sztukateryjną, a sufit pomaluj na biało. Nie zapomnij o rozjaśniających akcentach np. w kolorze złota.

Sypialnia w kolorze indygo
Źródło: www.mebleestillo.pl

3. Kuchnia

Kuchnia w kolorze indygo to niekwestionowany hit w aranżacjach wnętrz. W kuchni najczyściej wykorzystuje się dodatki w tym kolorze. Kolor niebieski hamuje apetyt, więc powinien być szczególnie lubiany przez osoby przebywające na diecie. Szczególnie pięknie będzie wyglądać kuchnia wykończona w ciemnym drewnie, połączona z dodatkami w tym kolorze. A tych w sprzedaży nie brakuje. Mogą to być naczynia, szkło, a także sprzęt kuchenny. Z drobniejszych dodatków jakie mogą wystąpić w tym kolorze to ściereczki kuchenne, młynki do pieprzu i soli, małe dywaniki i obrusy.

Indygo inspiruje. Nawet drobnym akcentem potrafi odmienić charakter całego pomieszczenia i wnieść do niego powiew egzotyki. Mimo tego tego, że to dość intensywna barwa to nie razi i nie przytłacza. Potrafi być uniwersalna i pasować do bardzo wielu wnętrz.

Dodaj komentarz