Mieszkanie dla podróżnika

mieszkanie dla podroznika

Mieszkanie dla podróżnika i jego urządzenie jest nie lada wyzwaniem. Znalezienie miejsca na wszystkie pamiątki graniczy z cudem, a zbieranina stylów i kolorów może przyprawiać o zawrót głowy. Takie mieszkanie musi być bardzo funkcyjne, niezagracone oraz urządzone w zgodzie z naturą. Istnieje kilka sprawdzonych sposób na aranżacje takiej przestrzeni. Oto kilka z nich.

Mapy na ścianach

Zapaleni podróżnicy uwielbiają planować swoje wyjazdy. Niezastąpiona pomocą do tego będzie duża mapa na ścianę. Można do tego celu wykorzystać fototapetą z mapą świata, ścienną naklejką globu lub duży obraz. Taka aranżacja oprócz przydatnej funkcji, ożywi również przestrzeń. Będzie można również na niej zaznaczać miejsca, które podróżnicy już odwiedzili.

mieszkanie dla podroznika
Źródło: www.pinterest.com

Kolekcja książek

Z czasem każdy podróżnik powiększa swoja kolekcję książek i przewodników. Domową biblioteczkę warto wyeksponować na regale, zrobić z niej ściankę działową, lub w sprytny sposób zagospodarować nią wnęki czy przestrzeń obok klatki schodowej.

domowa biblioteczka
Źródło: www.pinterest.com

Galerie zdjęć z podróży


Najlepsza pamiątka z podróży to bezapelacyjnie zdjęcia. Poza przechowywaniem ich na nośnikach cyfrowych, warto je wyeksponować dekorując mieszkanie dla podróżnika. Wydrukowane zdjęcia mogą pięknie wyglądać powieszone na ścianie w formie gustownych galeryjek. Takie galerie powinny być zaopatrzone w ramki o różnych rozmiarach i dopasowanej kolorystyce.

zdjecia z podrozy
Źródło: www.pinterest.com

Łazienka podróżnika


Zdawać by się mogło, że łazienka to bardzo funkcyjne pomieszczenie i nie jest dobrym miejscem na podróżniczą stylistykę. Jednak nic bardziej mylnego. Jedne z najpiękniejszych aranżacji łazienkowych są właśnie w egzotycznym lub orientalnym stylu. Łazienki z takimi wpływami będą luksusowe niczym salony spa. Efekt taki można uzyskać dzięki kolorowym mozaikom, zdobionym roślinnymi ornamentami misom i przyborom łazienkowym.

łazienka w klimacie spa
Źródło: www.pinterest.com

Podróżnicza kuchnia


To właśnie kuchnia w stylu podróżniczym powinna najbardziej emanować kolorem. Obrazuje tym samym różnorodność kultur, narodowości i potrawa z całego świata. W takiej kuchni świetnie sprawdzą się kolorowe sprzęty kuchenne, kolorowa fototapeta nad blatem lub mix kafelków z różnym wzorami.

kuchnia w mieszkaniu podróżnika
Źródło: www.pinterest.com

Kącik z pamiątkami


Żebyśmy nie wiem jak mocno unikali pchlich targów i zagranicznych bazarów to i tak ciężko nam się oprzeć będąc na wakacjach przed zakupem pamiątek. W efekcie do naszego domu trafiają niezliczone ilości figurek, rzeźby, obrazki, amulety, misy, biżuteria. Od ich odpowiedniej ekspozycji zależy to czy będą się prezentowały wytwornie czy raczej sprawiały wrażenie nieładu. Niezastąpiona do ekspozycji będzie komoda, szklana gablota lub ścienna półka. Tak zaaranżowany kącik podróżnicy warto jeszcze ozdobić globusem, aby stanowił sentymentalna oazę. Globus świetnie uzupełni się ze ścienną mapą, a także posłuży jako gadżet edukacyjny dla gości i dzieci.

pamiątki w mieszkaniu podróżnika
Źródło: www.pinterest.com

Kominek oaza spokoju podróżnika

Po długich i meczących podróżach każdy marzy o relaksie w domowym zaciszu przy kominku. Palące się drewno przypomni nam o biwakowaniu na łonie natury, pozwoli też zebrać siły na kolejne wojaże.

Hamak na chwilę relaksu

Hamak wzbudza wspomnienia z plaż i południowych krajów. W mieszkaniu podróżnika może się znaleźć nie tylko na tarasie czy balkonie, ale także w sypialni lub w kąciku relaksu w salonie. Hamak może zastąpić również bardzo stylowe wiszące krzesło zaczepione do sufitu. Odpowiednio dobrane do wnętrza daje piękny efekt wystroju.

Dodaj komentarz