Sprzęty różne, żeby coś grało

Zakup sprzętów na mieszkanie, żeby coś grało i dobrze służyło

Jakieś dwa dni po przeprowadzce przyszedł czas na zakup sprzętów niezbędnych na mieszkaniu. Z wcześniejszych zakupów sprzętowych była już płyta i okap, bo one musiały zostać wkomponowane w meble kuchenne. Oba całe czarne, bez żadnych zdobników i elementów w innym kolorze. Właściwie całkiem przypadkiem wyszło, że są firmy Beko. Ktoś mi mówił, że ta marka nie należ do najwyższej półki, ale klasa oszczędności na płycie była duża. Wydawało mi się, że to nie był najgorszy wybór, zobaczymy jak będzie się sprawdzać.

Zakup sprzętów niezbędnego AGD

Brakowało całej reszty typu lodówka, pralka i piekarnik. Nigdy też nie przypuszczałam, że będę chciała mieć na mieszkaniu telewizor. Jednak po kilku dniach samej na mieszkaniu zrozumiałam, że jeśli coś będzie się działo w tle to będę się czuła mniej samotna. Telewizor można podłączyć z WiFi i może posłużyć do puszczania muzyki, czy serialów na duży ekran. Jednym słowem telewizor musi być.

Wiedziona doświadczeniem sprawdziłam, który market z AGD i RTV oferuje w cenie zakupów wniesienie na nielimitowane piętro. Był to Media Market, mieli też ofertę rat 0%. Co do mnie najbardziej przemówiło, bo pieniążków miałam tylko na lodówkę i pralkę. Dwa pozostałe sprzęty trzeba było kupić na raty.

Wybieranie poszło dość sprawnie bo w przypadku pralki tylko jeden model był w rozmiarze jaki zmieściłby się w moją wnękę. Z piekarnikiem też nie było problemu, musiał mieć tylko odpowiedni rozmiar i koniecznie chciałam, żeby był cały czarny z chowającymi się uchwytami. Taki model też był tylko jeden, więc wybór był prosty. Poza tym piekarnik nie będzie sprzętem, którego będę często używać, nie mam w końcu rodziny na wykarmieniu. Właściwie biorę go tylko dla zapełnienia dziury w meblach jaka właśnie na niego została zaplanowana.

Sporo modeli w Media było lodówek, tu się nieco przyblokowałam. Wybrać chciałam model nie ten najwyższy jaki jest dostępny w sprzedaży, ale ten nieco niższy. Z dostępnych w sklepie kilku modeli w takiej wysokości wszystkie miały podobne parametry, jedna lodówka nie była jednak biała, ale taka szaro-srebrna. Piękna matowa przypominająca kolorem uchwyty do szafek kuchennych jakie wybrałam. Zapłaciłam te 250 zł więcej tylko za kolor i dołożyłam srebrną lodówkę do zamówienia.

Zakup sprzętów na mieszkanieMusi też coś grać – zakup sprzętów RTV

Telewizor to również prosty wybór, zależało mi jedynie żeby był z funkcją SMART i żeby był nie za duży. Odwrotnie niż standardowe ludzkie dążenia 🙂 32′ lub 38′ na moją przestrzeń w salonie będzie wystarczająco. Ten rozmiar wydaję się być chyba takim standardowym bo modeli było dużo, ale ich inne funkcje były dla mnie bez znaczenia. Wzięłam jeden z tańszych egzemplarzy SAMSUNG SMART TV.

Przy podpisywaniu umowy kredytowej spotkało mnie zaskoczenie, gdyż okazało się, że w Media faktycznie są raty 0%, ale jeśli jest ich maksymalnie 10. Każda większa ilość miesięcy to już jest standardowe oprocentowanie. Mnie interesowała bardzo niska miesięczna rata, bo byłam w finansowym impasie więc musiałam się zdecydować na 18 miesięczne raty z odsetkami.

Na pewno po tym remoncie wiem jedno, zarówno reklamy Castoramy czy Media Markt, a pewnie też i innych marketów mają całe mnóstwo kruczków i zawiłości. Nic nie jest tak proste jak to wygląda w reklamie. A czasem już nie masz czasu, sił i możliwości na boksowanie się z tymi różnicami i dajemy się po prostu robić na szaro. A jak bym miała czas i tyle agresji w sobie to bym rozwaliła te wszystkie billboardy z napisami raty 0% procent, dostawa gratis. No chyba, że z samochodu nie widać drobnych druczków na takich reklamach, typu: 0% ale tylko do 10 rat, albo wniesienie gratis, ale tylko do 3 pietra. A właściwie bez znaczenie, czy są druczki czy nie, dla mnie to pewien rodzaj przekłamania i tyle.

Dodaj komentarz