Złoto i srebro inspiruje do oryginalnych aranżacji

Złoto i srebro w aranżacji wnętrz

Złoto i srebro znowu ma swoje 5 minut w nowoczesnych aranżacjach. Kolory te dodają wnętrzu nieco ekstrawagancji, gwarantują spektakularny i oryginalny efekt. Nieumiejętnie zastosowane mogą być nieco kiczowate. Dlatego tak ważne jest w aranżacjach z ich użyciem wyczucie smaku i dobry gust.

Złoto i srebro w domowym zaciszu

Złoto i srebro z pełnych przepychu pałaców trafiło do współczesnych mieszkań. Świetnie komponują się z wieloma kolorami – pasują przede wszystkim do czerni, bieli, szarości, brązu, ale też i fioletu, czerwieni, zieleni oraz błękitu.

Złoto i srebro w aranżacji wnętrz
Źródło: www.ardant.pl

Niekiedy wystarczy kilka złotych lub srebrnych dodatków, by w pomieszczeniu uzyskać ekskluzywny efekt. Tak dzieje się we wnętrzach w stylów nowoczesnym, gdzie złoto i srebro łączone są z monochromatycznymi barwami lub w stylu glamour – tu metaliczne barwy komponowane są z fioletem, purpurą, czernią i burgundem.

Złoto i srebro w stylu glamour
Źródło: www.pieknowdomu.pl

Złoto sprawdzi się również we wnętrzach w stylu naturalnym lub w mieszkaniu podróżnika. Mogą Cię zachwycić złote dodatki zestawione z kolorami ziemi, naturalnymi materiałami czy etnicznymi i orientalnymi pamiątkami.

Wykorzystanie złota w aranżacji wnętrza
Źródło: www.internityhome.pl

Złoto i srebro to od zawsze nieodłączny element stylu klasycznego. Meble, kanapy lub fotele ze złotymi lub srebrnymi wykończeniami i gustowną tapicerką będą prezentować się zjawiskowo.

Kanapa ze złotym wykończeniem
Źródło: www.porady.czterykaty.pl

 

Złoto i srebro jako motyw przewodni

Odważne i oryginalne aranżacje mogą sobie pozwolić na złoto i srebrno nie tylko w formie dodatków, ale także jako motyw przewodni wystroju wnętrza. Ściany lub meble w metalicznych kolorach mogą prezentować się wyjątkowo dobrze.

Złoto i srebro - metaliczne ściany
Źródło: www.pinterest.com

Złoty kolor na ścianie zapewni piękne tło pod ciemne stylizowane meble. Do aranżacji z użyciem tapety w złoty wzór sprawdzą się dodatki w kolorze czarnym lub szarym.

Czarno złota tapeta w stylu glamour
Źródło: www.magazif.com

Kolor srebrny i złoty z salonu trafił również w ostatnim czasie do kuchni, sypialni lub łazienki. Niebanalny efekt można uzyskać używając srebrnych płytek w łazience lub złotej tapety w kuchni w połączeniu ze złotymi frontami mebli kuchennych.

Złote płytki w łazience
Źródło: www.pinterest.com

Połączenia z innymi kolorami


Złoto i srebro potrafią z wieloma barwami tworzyć bardzo ciekawe i zróżnicowane aranżacje. Złoto na przykład najbardziej pasuje do granatu, nasyconej zieleni i czerwieni oraz różu i fioletów. Srebro łącz z szarościami, bielą, czernią i ich odcieniami.

Srebro i czerń w aranżacji łazienki
Źródło: www.opoczno.eu

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest użycie czarnej lub szarej, matowej tapety ze złotym wzorem. Taka ściana nada pomieszczeniu stylu i wprowadzi elegancki nastrój. Podobny efekt na nieco mniejszej przestrzeni można uzyskać poprzez złoty lub srebrny wzór naklejki ściennej. Jest to bardzo szybki sposób, na gustowne ozdobienie pomieszczenia.

Naklejki ścienne złoto i srebro
Źródło: www.czterykaty.pl

Jeśli zależy nam na uzyskaniu surowości we wnętrzu, w którym dominuje biel i szarość można poeksperymentować z pomalowaniem jednej ściany na srebrny kolor lub z użyciem srebrnej tapety z motywem. Tapeta może być wzorzysta lub gładka, ważne aby pozostawała w chłodnej tonacji.

Srebro jako element dekoracji sypialni
Źródło: www.stylowi.pl

 

Złoto i srebro – dodatki

Kiedy myślimy o srebrnych lub złotych dodatkach przed oczami przede wszystkim stają nam piękne połyskujące żyrandole, lampy zdobione mieniącymi się kamykami, srebrne wieloramienne świeczniki, lustra i obrazy w pozłacanych ramach. To z pewnością wizytówki wnętrz inspirowanych złotem i srebrem.

Oświetlenie domu z elementami złota i srebra
Źródło: www.pinterest.com

Srebrne dodatki są na tyle uniwersalne że mogą się znaleźć nie tylko w salonie ale i w sypialni czy łazience. Tam sprawdzą się srebrne lampy, lustra, oraz srebrne elementy wyposażenia.

Dzięki aranżacjom ze srebrnym i złotym Twoje mieszkanie ma szansę zabłysnąć na tle innych wnętrz. Są to kolory, które wprowadzają odświętną atmosferą, dodają wnętrzu elegancji i dostojnego charakteru. Sprawdzają się w wielu stylach i bez wątpienia na dobre zagościły w nowoczesnych projektach mieszkań.

Dodaj komentarz